Nie zawsze rękodzieło ;)

01:34:00


fot. Janek Kwiatkowski
Choć dziane ręcznie ubrania to niezaprzeczalnie najwyższej jakości odzież luksusowa, bez dziewiarstwa maszynowego trudno sobie wyobrazić powstanie lekkich i jednolicie dzianych swetrów. Dotyczy to zarówno odzieży damskiej jak i męskiej. Dlatego tym razem w większym gronie postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie oraz możliwości w produkcji swetrów maszynowych i zrobić coś dla siebie. Pewne rodzaje dzianej odzieży muszą być wykonane na maszynach by zachować swoje walory - dlatego ja zagorzała wielbicielka rękodzieła postanowiłam się przełamać ;)
Do produkcji powyższych swetrów użyliśmy francuskiej przędzy: w swetrze beżowym wełnę wielbłądzią, w swetrze szarym zastosowaliśmy merino i kaszmir.
Tym razem nasza twórczość ograniczyła się do stworzenia konstrukcji i doboru przędz, całą resztę powierzyliśmy w zaufaniu zaprzyjaźnionej dziewiarni. 
Efekt przeszedł nasze oczekiwania.
Choć swetry wyglądają niepozornie na zdjęciu, jak wiele innych dostępnych w sklepach - ot klasyka - to ich jakość wyczuwa się w każdym dotyku i szczególe. Porównywaliśmy ich wykończenie z innymi swetrami "z wyższej półki" żaden z dostępnych nam nie był aż tak dopracowany pod względem wykończenia jak nasze (brawo dla dziewiarni). Swetrami zostali obdarowani nasi Panowie - niech testują. 

P.S...... cóż, choć powstałe swetry są na mnie za duże, nie mogę oprzeć się ich miłemu dotykowi. Czasami podkradam je i wykorzystuję w moich codziennych stylizacjach - też chcę mieć swój udział w testowaniu ;)

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Piękne! Zawsze uwielbiałam takie swetry :) I co z tego, że za duże - też dobrze na nas wyglądają! ;)

    OdpowiedzUsuń