Czuła dyscyplina - nowy sposób na motywację

14:21:00

    


    Czy kiedykolwiek czułaś/czułeś się umęczony nadmiarem lęków w swojej głowie i pilnowaniem ich, by nie wydostały się na zewnątrz? A może męczyło Cię pielęgnowanie tego, by nikt nie zorientował się, jaki dramat odbywa się w twoim środku? Ja tak. Znam to bardzo dobrze od prawie 30 lat.

Kiedy w końcu zrobiłam wstępny porządek w swoim wnętrzu, nagle odzyskałam całe mnóstwo energii. Pojawiła się przestrzeń na mobilizację, ale taką przyjemną. Przepracowanie poczucia własnej wartości pozwoliło mi na sensowny rozwój zawodowy, a napływ kreatywności postawił przede mną wyzwanie planowania dnia, miesiąca, lat. Bo w końcu planowanie ma sens. Wcześniej było to albo bezmyślne znieczulanie się pracoholizmem, albo korzystanie z chwilowego napływu większej ilości energii i odrabianie najpilniejszych prac. Dziś wiem, że odzyskanie połączenia z sobą to klucz do szczęścia. Dbanie o siebie jak dobry i kochający rodzic pozwala na robienie planów przyjaznych dla siebie, realizowanie własnych celów i dawanie sobie nagród w postaci innych przyjemnych ekologicznych dla mnie czynności. Dzięki temu, między innymi, zaczęłam ruszać ciało, ćwiczyć więcej i lepiej spać, częściej się bawić bez szkody dla zawodowej efektywności. Słowo "dyscyplina" przestało mnie przerażać i zaczęło oznaczać miłość i dbanie o siebie. Kluczowym wnioskiem jest to, że jeśli nam się nie chce, warto zapytać siebie dlaczego? Czasem jest to naturalny mechanizm chroniący nas przed nadmiernym wyeksploatowaniem. Natomiast przemyślana motywacja to przeciwny biegun - to działanie z miłością do siebie i swoich celów.

Wrzucam Wam zajawkę najnowszych moich prac i akcesoriów, które powstają z ekologicznych surowców, z dbałością o środowisko., które realizuję w nowej energii czułego rodzica, prac które nie są ucieczką, a paliwem napędowym dzięki którym ruszam do przodu.

Upcyklingowana, personalizowana lniana koszula


Zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na Instagramie, by śledzić postępy tych projektów i poznać bliżej moją filozofię pracy.

Piszcie w komentarzach o terapiach oraz osobach (strony, kanały) które pomogły Wam pokonać umysłowe ograniczenia - warto dzielić się takimi wskazówkami.

Ja przetestowałam i polecam:

Droga do poznania swojej konstrukcji Human Design <klik>
Kanał YT opowiadający na wesoło o rozwoju wewnętrznym Kupa Chrustu, tam również znajdziecie kontakty do różnych technik oraz terapeutów <klik>
Terapeutka Barbara Ravensdale <klik>
Cudowna psychiatra Ewa Kurczewska <klik>

Kaszmirowa czapka dziana ręcznie na zamówienie, personalizowana

Bluza upcyklingowana na zamówienie Klienta

Bluza personalizowana haftem stworzonym dla Klienta

Futrzana kamizelka z odzysku w trakcie przeróbki

Personalizowana odzież męska na zamówienie Klienta

Koszula męska w trakcie przeróbki na koszulę damską

Ręcznie dziany sweter z Vinted po przeróbce
Fragment spodni upcyklingowanych na życzenie Klientki


You Might Also Like

0 komentarze